Aktualności


Konferencja Naukowa: Syberia wczoraj, dziś i jutro

2015-03-11 20:28:19

Zapraszamy do udziału w Interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej: Syberia wczoraj, dziś i jutro,która odbędzie się 12 maja 2015 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego!
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2015 roku pod adresem: knkr.uo@gmail.com (z dopiskiem KONFERENCJA)

Konferencja naukowa poświęcona Syberii pozwoli spojrzeć na ten ogromny obszar Rosji na nowo, wieloaspektowo, bardziej wnikliwie. Jest to próba skonfrontowania powszechnie obecnych w świadomości stereotypów z rzeczywistością. 
Konferencja pozwoli uporządkować wiedzę związaną z historią Syberii, ze szczególnym odniesieniem do trudnej dla Polaków „syberyjskiej” przeszłości. 
Projekt jest interdyscyplinarny, wyrażamy nadzieję, że udział w konferencji umożliwi przede wszystkim poszukanie odpowiedzi na wiele stawianych przez młodych ludzi pytań, zwłaszcza dotyczących realiów życia na Syberii w przeszłości i obecnie. 
KNKR podejmuje ten temat dla przypomnienia studentom i mieszkańcom Opola, że Rosja to nie tylko Moskwa, czy europejska część tego kraju. 
Organizatorzy mają nadzieję, że konferencja naukowa Syberia wczoraj, dziś i jutro przyniesie spodziewane efekty: umożliwi poszerzenie wiedzy o azjatyckiej części Rosji i tym samym pomoże zmienić obraz Syberii w świadomości polskiego społeczeństwa, pokaże jej walory kulturowe, przyrodnicze, turystyczne i inne.
Proponowane zagadnienia badawcze:
• ludy zamieszkujące Syberię, ich kultura, języki i wierzenia;
• Syberia w literaturze i filmie;
• odkrywcy i badacze Syberii;
• Polacy na Syberii;
• Syberia jako miejsce zsyłek;
• turystyka na Syberii;
• perspektywy rozwoju Syberii.
Pozostajemy otwarci na inne tematy badawcze związane z Syberią.

 

Formularz zgłoszeniowy:
https://drive.google.com/…/0B1czXbCNjzm5ZXNrNldxeG5TM…/view…

 

Organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej. 
Organizatorzy planują wydanie tomu pokonferencyjnego w wersji elektronicznej. Zasady redagowania tekstów do tomu pokonferencyjnego zostaną określone po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń. Za redakcję i korektę tekstów odpowiadają poszczególni autorzy.

Organizatorzy nie zapewniają uczestnikom noclegu i wyżywienia, oferują jednak wszechstronną pomoc, również przy wyszukaniu noclegu.

W dniu Konferencji o godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na spotkanie: "Czy życie na Syberii jest inne?" z doktorantem Uniwersytetu Wrocławskiego Marcinem Kalitą – autorem bloga „Reportaże po Rosji”, które odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu (ul. Minorytów 4).

Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres e-mail Koła Naukowego Kultury Rosyjskiej UO: knkr.uo@gmail.com. Szczegółowe informacje zostaną Państwu przesłane 
w odpowiedzi na nadesłane zgłoszenie i po przyjęciu referatu.

Z wyrazami szacunku Komitet Organizacyjny:
Mgr Grzegorz Wieszołek
Daria Ogon
Sylwia Pietrzok
Katarzyna Pierzchlewicz

 

« powrót

Pliki do pobrania

Kreator stron www - przetestuj!