Członkowie


Damian Fercho
Urodziłem się w centrum Polski, ale los skierował mnie do stolicy polskiej piosenki. Tutaj staram się realizować swoje marzenia. Jestem członkiem Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód. Interesuję się wschodem, szczególnie językiem i kulturą Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. Lubię dobrą rosyjską muzykę, zwłaszcza twórczość Vitasa. W wolnych chwilach gram w badmintona.

Natalia Anna Roślik 

Urodziłam sięw sercu Kotliny Kłodzkiej – Kłodzku. Pasjonuję się podróżami, dlatego należę do społeczności couchsurferów. Jako młodzieżowa liderka współpracuję z wieloma organizacjami pozarządowymi. Stale związana jestem z Domem Spotkań im. A. Silesiusa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Młode Wilki i Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód w Opolu. Współpracuję z Samorządem Studenckim Uniwersytetu Opolskiego. Uwielbiam kino i muzykę rosyjską, a także dobrą książkę.

Klaudia Kostyra 

Pasjonuję się kulturą japońską i literaturą. Chciałabym odwiedzić kiedyś Kraj Kwitnącej Wiśni, a najbliżej mam właśnie przez Rosję. W wolnych chwilach gotuję, oglądam filmy z przyjaciółmi i czytam wszystko co wpadnie mi w ręce. Szczególnie lubię powieści detektywistyczne Borysa Akunina i Agathy Christie. Nie wyobrażam sobie życia bez kawy, od której zaczynam każdy dzień. Poza tym nie lubię się spieszyć i wcześnie wstawać ;) 

Izabela Grabiec 

Pochodzę z Żor, pięknego i bardzo dobrze rozwijającego się miasta na Górnym Śląsku. Już czwarty rok działam w żorskiej Oazie. Jestem optymistką i nie lubię się martwić na zapas. Moje największe pasje to języki, sport i podróże. Uwielbiam grać w siatkówkę, zimą jeździć na snowboardzie, natomiast moim kolejnym celem językowym, oczywiście po języku rosyjskim jest… włoski, o którym marzę już od kilku lat.

Daria Ogon

Pochodzę z Rybnika. Poza podróżami, kulturą Rosji, uwielbiam filmy, które potrafią na mnie zrobić wrażenie oraz książki, które wciągają bez reszty. Jednak wiele z tych rzeczy jak wycieczki i filmy są o stokroć przyjemniejsze i lepsze w gronie moich cudownych przyjaciół, z którymi każda minuta jest niezapomniana.

Ewelina Przybyło

Cześć! Pochodzę, jak głosi słynny czeski dowcip, z największego miasta na świecie – Cieszyna, który jest tak duży, że nie zmieścił się w granicach jednego państwa;). Pasjonuje mnie wszystko to, co związane z podróżami, poznawaniem świata i ludzi oraz ich kultury. Od dłuższego czasu moją miłością jest Rosja, kto wie może będzie to miłość ze wzajemnością…? :)

Monika Lorek

Swoją przyszłość wiąże z dziennikarstwem, liczę że znajomość języka rosyjskiego pomoże mi w wykonywaniu tego zawodu. Cieszę się, że oba studiowane przeze mnie kierunki łączą w sobie moje pasje. Jak łatwo się domyślić uwielbiam podróżować! Dane było mi już zwiedzić kilka europejskich stolic choć nie było mnie jeszcze w… Warszawie. Jednak w kolejce przed nią stoi Moskwa i Lwów. To właśnie z nimi łączę swoje tegoroczne podróżnicze plany.

Izydor Wielocha
Nazywam się Izydor, jestem studentem matematyki. Zacząłem się uczyć języka rosyjskiego, żeby rozumieć piosenki Włodzimierza Wysockiego, a potem szybko zakochałem się w muzyce rosyjskiej. W wolnych chwilach uczę się grać na gitarze rosyjskie piosenki. 

Paula Tyburczy

Hej! Nazywam się Paula Tyburczy i pochodzę, z niedużego miasta koło Opola. Myślę, że tak jak wiele osób z mojego roku, wybrałam te studia za względu, na język rosyjski, który bardzo mi się podoba. :) Łatwo wywnioskować, że lubię podróże, obecnie chciałabym pojechać do Moskwy jak i również zwiedzić Stany Zjednoczone. Oprócz podróżowania uwielbiam słuchać dobrej muzyki i czytać powieści kryminalne ;)

Ewelina Grala

Cześć.  Nazywam sie Ewelina i mieszkam w Opolu.  Jestem studentką języków obcych w turystyce. Gdy miałam 16 lat chciałam być nauczycielką, teraz pragnę zostać przewodnikiem lub tłumaczem. W wolnym czasie lubię spacerować z psem, spotykać się z koleżankami, czytać ksiażki i surfować po internecie. Intersesuję się kulturą azjatycką. Marzę by pojechać do Japonii i Korei Południowej.

Katarzyna Helios
Cześć! Nazywam się Kasia i jestem studentką  języków obcych w turystyce. Lubię poznawać kultury innych państw, w szczególności pasjonuję się kulturą Japonii. Moim marzeniem jest zwiedzenie właśnie tego kraju. W wolnym czasie lubię rysować, czytać książki i słuchać muzyki.

Patrycja Świerc

 Pochodzę z małej wioski położonej niedaleko Opola – Laskowic. Interesuję się kulturą Rosji, historią, mitologią i fotografią. W wolnych chwilach biegam z aparatem i fotografuję co popadanie. Lubię dobrą książkę, film i podróże. 

Aneta Włodarz

Urodziłam się i od zawsze mieszkałam na śląsku, w niedużym mieście koło Gliwic. Do Opola trafiłam przez przypadek. I tak oto teraz jestem studentką  Języków Obcych w Turystyce i pomieszkuję w pięknym Opolu. Moja fascynacja językiem, kulturą, literaturą oraz kinem rosyjskim rozpoczęła się stosunkowo niedawno, a zwiększyła się znacznie podczas studiów. Uwielbiam podróżować i z tym też wiążę swoją przyszłość. Dotychczas udało mi się zjeździć większą część Europy, ale jeszcze sporo świata przede mną. W szczególności czekam na wyjazd do Rosji!

Agata Kaliga

Jeśli ktoś z was nigdy nie był lub nie słyszał o Tarnowskich Górach, proponuję odwiedzić to miasto. Tylko nie przyjeżdżajcie zimą z nartami, bo w naszym mieście nie ma żadnych gór! Natomiast można znaleźć mnóstwo zieleni i malowniczy park. Tu urodziłam się i spędziłam swoje dzieciństwo. Wierzę, że Tarnowskie Góry spodobają się wam. Obecnie uczę się na Uniwersytecie Opolskim, na kierunku języki obce w turystyce. Od dawna interesuję się sportem i tańcem. Według mnie, taniec jest lekarstwem na wszelkie choroby duszy i ciała. Pomaga mi z optymizmem patrzeć na życie.

Paulina Panic

Jestem studentką języków obcych w turystyce. Wybrany kierunek pozwolił mi połączyć rzeczy, które mnie interesują, a mianowicie kulturę naszych wschodnich sąsiadów i podróże. Jestem rodowitą Opolanką. W wolnych chwilach chętnie oddaję się eksperymentom w kuchni, lubię też wieczorami zaszyć się z laptopem i obejrzeć dobry film. Kocham moje dwie drezdeńskie siostry Klaudię i Patrycję :)

Paweł Krysiak

Cześć ! Jestem Paweł. Jestem bardzo miłą, uśmiechniętą i pełną energii osobą. Pochodzę z Niemodlina. Interesuję się Wschodem, jego językiem i kulturą. Bardzo lubię języki obce, głównie angielski. Staram sie bardzo aktywnie spędzać każdy dzień, poprzez siłownie, basen itp. Interesuję sie motoryzacją szczególnie tą z czasów PRL, jestem zakochany w legendarnym maluchu. Lubię delikatną rywalizację i zdrową adrenalinę, więc od czasu do czasu próbuje swoich sił w różnych konkursach recytatorskich. W wolnych chwilach udzielam się w teatrze działającym przy MDK w Opolu i wraz ze wspaniałymi ludźmi  robię niesamowite rzeczy. Przyroda mnie uspokaja, dlatego w weekendy zachwycam się leśnymi krajobrazami z perspektywy jednośladu, a wieczorem po całym dniu pełnym wrażeń zakładam słuchawki i relaksuje się przy dobrym drum n' basie, oldschoolowym hip-hopie i innych oryginalnych brzmieniach.

Agata Malec

 Uzależniona od herbaty, książek, języka rosyjskiego i, przede wszystkim, od podróży. Dlatego kiedy to tylko możliwe rusza w drogę, najczęściej na Wschód. Przeważnie nie chce stamtąd wrócić, jednak jest w stanie pogodzić się z myślą o powrocie w celu uczenia się rosyjskiego na Uniwersytecie Opolskim ;)

Malwina Głowacka

 Interesuję się kulturą i literaturą Rosji. Lubię poezję Wisławy Szymborskiej.  W wolnych chwilach czytam książki i słucham muzyki. W przyszłości chciałabym pojechać do Brazylii i Japonii. Lubię także podróżować pociągami, dlatego chciałabym odbyć podróż Koleją transsyberyjską. Staram się obalać stereotypy i pokazywać Polakom obraz prawdziwej Rosji i jej mieszkańców.

Stefania Grzana

Pochodzę z Kluczborka, malowniczej miejscowości położonej niedaleko Opola. Odkąd zaczęłam studia na Uniwersytecie Opolskim literatura, kultura i tradycje Rosji są jedną z moich największych pasji. Ponadto w wolnych chwilach lubię czytać książki i oglądać filmy. Kiedyś tańczyłam, ale buty taneczne zamieniłam na deskę snowboardową. W przyszłości chciałabym pojechać w podróż dookoła świata. W tym roku zacznę od Rosji.

Monika Rychlicka 

Od zawsze mieszkam w Opolu. Na razie bez konkretnych planów na przyszłość, wciąż pracuję nad połączeniem marzeń i możliwości. Piłka nożna jest moją pasją, a Liverpool FC ukochanym klubem. Podróżowanie to dla mnie odskocznia od rutyny, a także możliwość poznania świata w praktyce. Lubię w wolnej chwili poczytać dobrą książkę, albo posłuchać muzyki. 

Marta Gryl
Jestem studentką psychologii o specjalności psychologia kliniczna. Moja przygoda z rosyjskim rozpoczęła się ponownie rok temu, gdy poznałam kilkoro wspaniałych ludzi, jak się później okazało członków KNKR. W wolnych chwilach oglądam seriale. Jestem typem domatora, który uwielbia eksperymentować w kuchni. Często marudzę, ale lubię się śmiać,  nawet z samej siebie. Swoją przyszłość wiążę z pracą z ludźmi uzależnionymi.

Kreator stron www - przetestuj!