KNKR na kręglach

25 listopada integrowaliśmy się i relaksowaliśmy na kręglach. Nie samą pracą KNKR żyje :)

Dni Ukraińskie

13-14 listopada wraz z Wolontariatem Uniwersytetu Opolskiego zorganizowaliśmy Dni Ukraińskie. Wydarzenie rozpoczęli Konsul Generalny Ukrainy Witalij Maksymenko oraz Rektor Uniwersytetu Opolskiego - profesor Stanisław Sławomir Nicieja. Podczas inauguracji opowiedzieliśmy o inicjatywie "W kontakcie z Ukrainą" i wyjaśnilismy "dlaczego Dni Ukraińskie?" Miało również miejsce uroczyste wystawy fotograficznej. Studenci z Ukrainy powiedzieli nam co według nich  trzeba wiedzieć o Ukrainie , a dr Irena Danecka zdradziła za co kocha Krym. Na spotkaniu "Ukraina wzdłuż i wszerz, za grosze" autor bloga taniepodroze.info - Nikodem T. Jacuk podzielił się z nami swoimi doświadczeniami. Wieczorem goście mogli spróbować potraw ukraińskich przygotowanych przez członków Wolontariatu UO i zrelaksować się podczas  koncertu ukraińskich przebojów. W czwartek odbyły się warsztaty artystyczne z ukraińskiego rękodzieła (zakładki do książek oraz lalki) oraz warsztaty języka ukraińskiego. Dni Ukraińskie zakończyło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego: Keep in touch with Ukraine, który wygrała Malwina Głowacka. Wszystkim gorąco gratulujemy :)

Goście z Moskwy

7 listopada gościło siódemkę Rosjan z prawosławnej grupy "Преображенское содружество малых православных братств". Moskwianom Opole bardzo się spodobało! Mieli okazję dokładnie je poznać podczas wycieczki po centrum. Odbyło się także spotkanie z ChSA Opole, na którym mogliśmy dowiedzieć się co różni nasze wyznania, a co je łączy. Po bardzo intensywnym dniu spędzonym razem, podczas pożegnania towarzyszyło nam jedno zdanie, które na pewno się spełni:"Do zobaczenia!" 

Moskwa? Czemu nie?!

6 listopada o godzinie 18:00 w sali Mieszko (Spójnik) odbyło się spotkanie "Moskwa przyjazna studentom", na którym Natalia Roślik opowiedziała o swoim pobycie w stolicy Rosji, o plusach i minusach tamtejszego życia, a także o tym co, gdzie i za ile warto lub można zobaczyć :) 

Kreator stron www - przetestuj!