Relacja z Dnia Rosyjskiego w PSP nr 11 w Telewizji Studenckiej


KNKR w mediach!


Dzień Rosyjski w PSP nr 11
18 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Opolu odbył się Dzień Rosyjski, w którego organizację zaangażowali się członkowie naszego Koła. Dzieci z klasy 3b wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowały występny muzyczne, fragment "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego, tradycyjne potrawy rosyjskie oraz informacje o kulturze i kuchni Rosji. Zwiedzający mogli też obejrzeć wystawę, która swoim bogactwem dorównywała tym w najlepszych muzeach.

Młodzi działają!

W dniach 14-15 stycznia odbyło się szkolenie w Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu w ramach Programu Młodzież w działaniu, Wzięło w nim udział trzech członków KNKR – Iza Grabiec, Daria Ogon i Damian Fercho. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się min. jak wygląda struktura programu Młodzież w działaniu, jak napisać projekt o dofinansowanie i jak dobrze nim zarządzać. Szkolenie prowadzone było przez regionalnego konsultanta Programu na Dolnym Śląsku.

Sylwester prawosławny

13 stycznia hucznie przywitaliśmy Nowy Rok Prawosławny na imprezie zorganizowanej wspólnie z Kołem Slawistów. Zabawa odbyła się w klubie Drake i jak przystało na sylwestra trwała do białego rana. Nie zabrakło też elementów iście rosyjskich takich jak matrioszki, rosyjska muzyka i biało-niebiesko-czerwone flagi :) 

Kreator stron www - przetestuj!